کد QR را برای دسترسی سریع به اینستاگرام

📱 اینستاگرام کد QR را برای دسترسی سریع به پروفایل اضافه کرد😍😍😍

کد QR چیست ؟

شما ممکن است تاکنون مطالبی را درمورد کد QR (کد کیو آر) شنیده باشید اما دقیقا مفهوم کد QR چیست؟یک نوع بارکد دو بعدی است که می تواند با استفاده از گوشی‌های هوشمند و دستگاه‌های اختصاصی خواندن کد QR خوانده شود.

معرفی کد QR و مهمترین کاربردهای کیو آر

QR کد کاربردهای بسیاری دارد که مهمترین آنها عبارتند از ارسال پیام کوتاه، ذخیره اطلاعات تماس و ارجاع به ادرس های اینترنتی مشخص…

 

تا به امروز چندین شرکت از سیستم مشابه  QR در اپ‌های خود استفاده کرده‌اند که برای مثال می‌توان به توییتر، فیسبوک، اسنپ‌چت و اسپاتیفای اشاره کرد که البته تنها توییتر از کد‌های QR واقعی پشتیبانی می‌کند. با توجه به شیوع ویروس کرونا، استفاده اینستاگرام از سیستم QR استاندارد چندان عجیب نیست.

این ویژگی اولین بار سال گذشته میلادی در کشور ژاپن راه‌اندازی شد. توسط این قابلیت کسب و کارها می‌توانند کد QR خود را پرینت کرده و در مقابل مشتری قرار دهند، سپس کاربران با اسکن این کد به حساب اینستاگرام آن‌ها دسترسی پیدا خواهند کرد. با دسترسی به حساب، کاربران می‌توانند ساعات کار را مشاهده کنند، اجناس مورد نظر خود را بخرند یا اینکه تنها آن را دنبال کنند.

برای تولید کد QR باید به منوی تنظیمات در پروفایل خود بروید و گزینه کد QR را لمس کنید. شاید هنوز در این بخش شاهد قرارگیری «نیم تگ» باشید، اما در نهایت تبدیل به کد QR خواهد شد. پس از تولید این کد، می‌توانید آن را ذخیره کرده یا تصویر آن را به اشتراک بگذارید.

در گذشته این شبکه اجتماعی سیستم مشابهی را برای اپلیکیشن خود با نام نیم تگ درنظر گرفته بود که کد‌های شبیه QR محسوب می‌شوند، با این حال تنها با دوربین اینستاگرام می‌توان آن‌ها را اسکن کرد. حالا با راه‌اندازی کد QR، نیم تگ کارایی خود را از دست خواهد داد.

قابلیت جدید دیگری که به این شبکه‌ی اجتماعی اضافه شده، یک فهرست ویژه است که کاربران مختلف را بر اساس دانشگاهی که در آن تحصیل کرده‌اند، دسته‌بندی می‌کند؛ نتیجه‌ی این امر، ارتباط هرچه بیشتر شما با همکلاسی‌هایتان است.

🔴 اکنون کاربران می‌توانند کدQR برای حساب خود ایجاد کنند که به‌وسیله تمام اپ‌های دوربین اسکن می‌شود. این قابلیت برای اولین بار در کشور ژاپن راه‌اندازی شد. کسب‌وکارها با استفاده از این ویژگی می‌توانند کد QR خود را پرینت کنند و در مقابل مشتریان قرار دهند. کاربران نیز با اسکن این کد می‌توانند به حساب اینستاگرام آن‌ها دسترسی پیدا کنند.

 

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *