موسس اینستاگرام کیست

 

 

کوین سیستروم هم مؤسس شبکه اجتماعی محبوب اینستاگرام در تاریخ 30 دسامبر 1983 میلادی در ماساچوست آمریکا به دنیا آمد. او از دوران کودکی مانند بسیاری از همسالان خود به بازی های کامپیوتری علاقه فراوانی داشت و با طراحی مراحل اختصاصی برای بازی «Doom 2» نخستین گام هایش را در مسیر برنامه نویسی کامپیوتر برداشت.

سیستروم در دوران دبیرستان نیز کم و بیش به برنامه نویسی کامپیوتری می پرداخت و با نوشتن برنامه های مزاحم، طوری وانمود می کرد که حساب کاربری پیام رسان AOL دوستان خود را هک کرده است. او سپس وارد دانشگاه استنفورد شد و در سال 2006 مدرک علوم مدیریت و مهندسی خود را از این مرکز دریافت نمود.

سیستروم مدتی نیز در گوگل مشغول به کار شد و پس از آن به استارتاپ «Nextstop» پیوست. ایده طراحی یک شبکه اجتماعی جدید نیز در همین دوره به ذهن او رسید و کوین به کمک همکارش «مایک کرایگر» اپلیکیشنی به نام «Burbn» را طراحی نمود. البته اپلیکیشن مذکور در نهایت بسیار پیچیده از آب در آمد و استفاده از آن برای کاربران چندان راحت نبود.

سیستروم و کرایگر پس از آن شبکه اجتماعی «اینستاگرام» را راه اندازی کردند که موفقیت چشمگیری در پی داشت و با بیش از 600 میلیون کاربر فعال، به یکی از پرمخاطب ترین اپلیکیشن های موجود تبدیل شد.

اینستاگرام

تصمیم سیستروم و کرایگر برای تمرکز بر ویژگی های اجتماعی محصول نتایج بسیار مثبتی داشت و از آنجایی که کدهای اینستاگرام با Burbn یکی بود، پس از تنها 8 هفته دو توسعه دهنده توانستند محصول نهایی را آماده عرضه کنند. شبکه اجتماعی اینستاگرام در سال اول فعالیت بیش از 10 میلیون مخاطب جذب کرد و در سال 2012 کمپانی فیسبوک پلتفرم مورد بحث را به قیمت 1 میلیارد دلار خریداری نمود.

کوین سیستروم از محل فروش سهام خود در اینستاگرام چیزی در حدود 400 میلیون دلار کسب کرد و سمت مدیریت اجرایی شرکت را هم در اختیار گرفت؛ در واقع با وجود خریداری اینستاگرام توسط فیسبوک، سیستروم همچنان در زمینه کارکردهای اپلیکیشن و تصمیمات کمپانی صاحب نظر است. مایک کرایگر نیز ریاست بخش فنی را به عهده گرفت.

لازم به ذکر است که اینستاگرام همچنان به صورت مستقل از فیسبوک فعالیت می کند و با 450 کارمند، 600 میلیون کاربر فعال ماهانه و 300 میلیون کاربر روزانه را مدیریت می کند. در مقام مقایسه بد نیست بدانید که توییتر برای اداره جامعه کاربری 317 میلیون نفری خود از 3500 کارمند استفاده می کند.

گفتنی است کوین سیستروم برنامه های ویژه ای برای بخش ویدیوهای اینستاگرام (که به یکی از پرمخاطب ترین ویژگی های آن تبدیل شده) دارد و اظهار داشته این شبکه اجتماعی در آینده وارد حوزه واقعیت مجازی نیز خواهد شد.

 

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *